- Загальні положення.
1.1. Кременчуцька євангельська семінарія є духовно-освітнім навчальним закладом, який готує духовних служителів (пасторів, проповідників, вчителів недільних шкіл, місіонерів, церковних бібліотекарів, дияконів, душеопікунів, молодіжних та інших лідерів служінь) для церков братства ЄХБ. Семінарія дає студентам систематизоване знання головних Біблійних дисциплін, основ практичного служіння, місіонерства, методики євангелізації та учнівства.
1.2. Студенти семінарії повинні мати не лише глибоке знання Біблії, а й одночасно показувати зразок християнського характеру та поведінки. Студенти зобов’язані виконувати дані правила, які випрацьовані на підставі Святого Письма та спрямовані на покращення умов навчання та практичної поведінки під час навчального процесу.
1.3. Адміністрація семінарії несе відповідальність як за духовне, так і за матеріальне життя студентів у період навчальних сесій, які відбуватимуться один раз на два місяці протягом 3-6 днів.
1.4. Студенти, які бажають навчатися у КЄС, мають особистим підписом підтвердити своє ознайомлення з цими правилами та бажання їх виконувати.
1.5. Порушення правил внутрішнього розпорядку ставить під загрозу подальше перебування студента у навчальному закладі. Порушники Правил отримують попередження від адміністрації семінарії, яке може вплинути на можливість успішного закінчення навчання. У разі повторного порушення про поведінку студента повідомляється помісна церква, де він є членом і порушується питання про виключення студента з семінарії.
- Взаємини між викладачами семінарії та студентами.
2.1. На території КЄС загальноприйняті в церквах ЄХБ братні стосунки доповнюються біблійними вимогами: “учень-вчитель” (Євр.13:17)
2.2. Студенти семінарії мають шанобливо ставитись до викладачів. Не допускається щодо них некоректного відношення, наприклад: репліки, зауваження під час уроку, запізнення чи відсутність на лекціях, а також ігнорування зауважень.
2.3. Зауваження та пропозиції щодо обсягу, змісту та форми проведення занять, поведінки викладачів тощо, студенти через старосту групи можуть передавати адміністрації семінарії. Інші форми незгоди неприйнятні для євангельського братства.
2.4. Студентам не дозволяється звертатися з проханнями вирішити їхні особисті проблеми до викладачів чи гостей навчального закладу.
- Староста групи.
3.1. Старосту групи та помічників обирає група, а затверджує адміністрація семінарії.
3.2. Староста зобов’язаний проживати в гуртожитку. В окремих випадках він може залишати замість себе свого помічника.
3.3. Староста відповідальний за підготовку та проведення “Біблійного часу” та богослужінь під час сесії. Він же призначає відповідального за підтримання чистоти та порядку у кімнатах.
3.4. Староста відмічає присутність студентів на лекціях у відповідному журналі.
3.5. Староста має повноваження передавати інформацію та розпорядження адміністрації семінарії студентам, а також за дорученням та за згодою адміністрації організовувати студентські заходи.
3.6. Адміністрація доручає старості групи нагадувати про правила внутрішнього розпорядку.
- Академічні вимоги.
4.1. Кожен студент зобов’язаний вчасно, без запізнень приходити на заняття, і не має права самовільно, без погодження з керівництвом семінарії пропускати навчальний процес.
4.2. Запізнення або відсутність на лекціях має бути пояснена у письмовій формі та подана до навчальної частини семінарії для розгляду. Відсутність чи запізнення на лекції без поважних причин вважатимуться як пропуск занять.
4.3. Якщо студент пропустив понад 20% лекцій предмету, цей предмет вважається не пройденим.
4.4. Студент зобов’язаний заздалегідь попередити керівництво семінарії про своє можливе запізнення чи відсутність у період сесії та вказати причину своєї відсутності. Для цього студенту необхідно написати заяву на ім’я ректора семінарії із зазначенням причини відсутності, запізнення або передчасного відбуття з сесії. Заява набирає чинності з його підписання ректором.
4.5. Студент зобов’язаний вчасно здати всі необхідні домашні завдання, письмові роботи, щоденники практики та інші завдання згідно термінів вказаних в Гугл класах. У разі несвоєчасного виконання завдання оцінка знижується.
4.6. Присутність на лекціях оцінюється викладачем на підставі даних “Журналу відвідування занять”.
4.7. В семінарії розроблені стандарти написання письмових робіт і студент зобовʼязаний дотримуватися цих стандартів.
4.8.Студентам забороняється користуватися якоюсь допоміжною літературою, конспектом та іншими джерелами інформації (без дозволу викладача) під час складання екзаменаційних тестів. У разі списування студенту негайно і без можливості виправдання виставляється незадовільна оцінка.
4.9. Під час занять студентам забороняється розмовляти між собою, малювати, виконувати будь-які письмові роботи з інших предметів, а також читати побічну літературу без дозволу викладача.
4.10. Студентам дозволяється під час занять пити чай, каву, сік, воду. Одночасно з цим не дозволяється вживати будь-яку їжу (насіння, печиво, цукерки тощо) під час лекцій.
- Доктринальні вимоги.
5.1. Згідно з існуючим положенням, студентом КЄС може бути член помісної євангельської церкви, який не перебуває на зауваженні або не виключений із членів церкви.
5.2. Семінарія дотримується віровчення Євангельських Християн-Баптистів, тому студенти також мають дотримуватися його та не мають права навʼязувати погляди, що суперечать цьому віровченню.
5.3. У період навчання студентам не рекомендується відвідувати церкви, які не поділяють євангельсько-баптистського віровчення.
5.4. Під час занять студентам забороняється читати та розповсюджувати літературу, яка в Євангельсько-Баптистському братстві вважається єретичною.
- Основні вимоги християнської поведінки студентів.
6.1. Добрим свідченням християнина має бути не лише його внутрішній, а й зовнішній вигляд. З цієї причини одяг студента має бути скромним, чистим і акуратним. Під час занять та християнського спілкування носіння майок, шортів та іншого одягу, що нескромно оголює тіло, забороняється.
6.3. На підставі Біблії студентам забороняється вести непристойний спосіб життя: розпуста, нескромність та інші дії, що принижують гідність студента семінарії та християнина.
6.4. Відповідно до існуючих правил, у межах семінарії, вважається неприпустимим оповідання непристойних анекдотів, нескромний гумор, неконтрольований сміх.
6.5. Студенти та співробітники семінарії зобов’язані виконувати Конституцію та закони України.
- Правила проживання у гуртожитку.
7.1. Побутові питання.
7.1.1. Гуртожиток семінарії оснащений санітарними приміщеннями та душовими кабінами. Душові прибираються безпосередньо тими, хто ними користувався. Залишати їх неприбраними – це неповага до себе та до тих, хто користуватиметься наступним. Поважай себе та інших.
7.1.2. Не дозволяється без дозволу адміністратора у житлових приміщеннях студентів, аудиторіях, коридорах вивішувати оголошення, інформаційні листи з порушенням поверхні стін шляхом приклеювання чи забивання цвяхів.
7.1.3. Категорично забороняється користуватися власними потужними електроприладами. Студенти під час сесій забезпечуються необхідними електроприладами, а саме: чайник, праска, фен, обігрівачі та інш., використання яких узгоджуються з адміністратором та має відбуватись з дотриманням правил безпеки.
7.1.4. Відповідальний за гуртожиток (з-поміж студентів) зобов’язаний перевіряти чистоту кімнат.
7.1.5. Бережне ставлення до інвентарю семінарії є обов’язковим. У разі поломки меблів, псування стін приміщень та іншого майна семінарії витрати на ремонт чи відновлення стягуються з порушника.
7.1.6. Запрошувати гостей до семінарії можна лише з дозволу адміністрації навчального закладу. Житлом гості не забезпечуються. Не дозволяється запрошувати гостей до їдальні навчального закладу.
7.2. Режим дня для студентів.
7.2.1. Студенти повинні дотримуватися загального режиму дня, щоб не заважати навчальному процесу, а також самостійній підготовці студентів до занять.
7.2.2. Для всіх студентів, які проживають у гуртожитку, робочий день розпочинається о 6:30 годині (у неділю о 7:30) та закінчується о 22:30.
7.2.3. Студенти зобов’язані відвідувати всі заняття та бути присутніми на всіх заходах, про які було оголошено студентам в усній чи письмовій формі.
7.2.4. Тихий час для молитви: з 7:00 до 7:30. Цього молитовного часу мають дотримуватись усі без винятку. Відповідальний за тихий молитовний час – староста.
7.3. Загальні правила проживання у гуртожитку.
7.3.1. Студентам надаються кімнати для проживання, за які вони відповідають у період проживання в гуртожитку.
7.3.2. Студенти повинні утримувати кімнати у чистоті, щоб вони завжди були готові для перевірки санітарного стану.
7.3.3. До 06:30 та після 22:30 не дозволяється створювати будь-який шум та незручності, поважаючи тих, хто відпочиває. Після цього не рекомендується ходити по приміщенню семінарії.
7.3.4. Житлові кімнати є місцем відпочинку та самопідготовки. Тому входити до кімнат інших студентів можна не пізніше 22:00.
7.3.5. Не дозволяється чоловікам входити до житлових кімнат жінок відповідно жінкам – до чоловічих. Спілкування між братами та сестрами може відбуватися у вестибюлях, вітальні, аудиторіях із дотриманням усіх християнських вимог до спілкування протилежних статей.
7.3.6. Повертатися до семінарії необхідно не пізніше 22:00.
- Порядок відрахування студента.
8.1. Загальні положення.
8.1.1. Будь-яка інформація про порушення студентом тих чи інших правил, викладених вище, розглядається керівником програми. Якщо інформація відповідає дійсності, студент викликається на розмову із керівником програми, на якій він має дати пояснення своєї поведінки.
8.1.2. Керівник програми має право зробити студенту попередження, дати зауваження, якщо факти порушення справді мали місце. У разі потреби або при грубому порушенні правил студентом, керівник програми інформує ректора семінарії та педраду.
8.1.3. Повторне чи серйозне порушення правил студентом розглядається педрадою семінарії, за присутності студента. Під час засідання ради студенту надається право пояснити причину своєї поведінки, а також викласти свої аргументи.
8.1.4. Студент вважається відрахованим, якщо за це проголосовано 2/3 педради.
8.2. Причини відрахування студента із семінарії.
8.2.1. Нехристиянська поведінка.
8.2.2. Прилюдне проголошення доктринальних поглядів, яких не поділяє семінарія.
8.2.3. Незадовільний рівень навчання студента може стати причиною для подальшого розгляду питання про його відрахування.
8.2.4. Відсутність студента більше двох сесій поспіль без поважної причини.
8.2.5. Зауваження чи відлучення з членства помісної церкви.
8.3. Якщо студент вважає, що стосовно нього було вжито неправильне рішення, він має право звернутися з оскарженням протягом доби до студентської ради, яка складається зі старости групи, його заступника та трьох представників групи. За рішенням студентської ради педрада зобов’язана переглянути питання відрахування на тижневий термін. Присутність представника студентської ради є обов’язковою.
8.4. Причини відрахування з семінарії негайно повідомляється керівництву його помісної церкви.
- Харчовий блок семінарії.
9.1. Усі студенти семінарії забезпечуються безкоштовним триразовим харчуванням згідно поточного розкладу сесії.
9.2. Сніданок, обід та вечеря відбуваються під час, зазначений у режимі дня. Іншим часом відвідування їдальні забороняється.
9.3. Черговими студентами забезпечується чергування по допомозі в їдальні до та після харчування.
9.4. Запрошувати сторонніх людей до їдальні семінарії без попереднього узгодження з адміністрацією, забороняється.
9.5. Не дозволяється виносити з їдальні продукти харчування, посуд.
Кожен студент семінарії повинен постійно пам’ятати: його поведінка не повинна створювати проблеми як для співробітників, так і для студентів. Усі ми покликані бути джерелом спокою та миру.