«Історична» сесія магістрів

З 23 по 28 січні 2023 року відбулася спільна сесія двох магістерських програм Кременчуцької євангельської семінарії. Навчальний модуль складався з двох частин, присвячених історії душеопіки та лідерства. Слід зазначити, що це були авторські курси керівників магістерських програм «Біблійна душеопіка» та «Християнське керівництво».

У першій частині курсу обговорювали основні системи піклування про душі від новозавітних часів до наших днів. Протягом століть різні релігії та культури розглядали турботу про душі неоднаково. Їхні підходи визначалися уявленням про Бога та розумінням проблеми людини. Це логічно спрямовувало їхні цілі, рішення та принципи у розв’язанні духовних проблем. Студенти відмітили, що згубні перекоси в практиці церкви були здебільше спричинені не традиціями та середовищем громади, а власне, розумінням Бога. Якщо воно було біблійним, то і практика церкви мала збудовчий вплив, і не тільки на саму себе, а і на суспільство в цілому. Викладач Андрій Книжник закликав студентів завжди памʼятати принцип: “Щоб не вмерти, Церква має постійно себе реформувати».

Підтверджуючи слова Соломона, що немає нічого нового під сонцем, студенти дослідили передумови виникнення багатьох традицій церковної дисципліни та практики надання духовної допомоги. Магістранти навчились процесу душеопіки на позитивних прикладах минулого з усвідомленням сьогоденних викликів. Також особливу увагу було приділено розвитку систем наставництва.

У другій половині навчального тижня студенти, разом із викладачем Олександром Зигаленком, розглянули відмінність між керівництвом і лідерством, між владою та впливом. Були досліджені різні етапи формування лідерства упродовж історії людства. Також роздумували над біблійними формами керівництва та впливом лідерів на послідовників.

Особливо було цікаво дослідити уроки лідерства від старозавітних біблійних героїв, починаючи з Адама і до останніх пророків. Студенти активно брали участь в обговоренні, порівнюючи принципи тогочасних керівників, і розглядали можливості застосування цих принципів сьогодні.

Дякуємо Богу, за можливість продовжувати освітню роботу навіть під час війни та віримо, що нові знання будуть вагомим внеском в розвиток ефекти церковного служіння.

Вам також може сподобатись…

Кілька кроків до мети

Кілька кроків до мети

У далекому 2017 році в Кременчуцькій Євангельській Семінарії відбувся перший набір на програму Лідер Підлітково-молодіжного служіння. Саме тоді велика кількість молодих служителів стали у ряди...

Допомога деокупованим містам

Допомога деокупованим містам

Наприкінці січня академічний декан КЄС Андрій Зигаленко та декан магістерської програми Олександр Зигаленко  відвідали церкву «Світло Євангелія» в місті Балаклія з гуманітарною допомогою. На базі...

Голоси крізь волання сирен

Голоси крізь волання сирен

З 14 по 18 листопада у місті Ізмір, Турецька Республіка, відбуваються загальні збори Міжнародної ради з євангельської теологічної освіти (ICETE, http://icete.info), які зібрали близько 500 учасників...

Зв'язатися з нами

Language »