«ЛІДЕРСТВО У КРОС-КУЛЬТУРНОМУ КОНТЕКСТІ», або як не заблукати в трьох «К».

На початку вересня після карантинних та літніх канікул навчальні заклади України відкрили двері для своїх відвідувачів та студентів. Не стали виключенням й духовні школи в країні. Дев’ята модульна сесія спільної (КЄС і ТХІ) програми «Магістри Християнського Керівництва» стала початком нового академічного року навчання групи магістрів християнського керівництва.

Пригадаємо, що на першому році навчання магістранти мають чітко розуміти портрет лідера (Хто він?), та другому році орієнтуватись в його знаннях та кваліфікації (Що він має робити?). Третій, поточний, рік навчання має дати відповідь на запитання – «Як і на кого впливає лідер?».

Завдяки певним послабленням карантину в південній частини України, а саме в Херсонській області, керівництвом КЄС та ТХІ було прийняте рішення провести сесію на території Таврійського Християнського Інституту. 

Отже, 21 по 25 вересня курс «Крос-культурне лідерство» викладав його автор Валентин Синій – ректор ТХІ.

Програма курсу містить в собі такі духовні дисципліни як «Богослов’я місії», «Культурна антропологія» і «Теорія комунікацій», та розрахована на допомогу слухачам в розвитку лідерства з урахуванням крос культурного контексту, а також має на меті підвищити ефективність лідерського служіння за допомогою розуміння і тлумачення соціокультурного контексту.

Окрім того, в задачі курсу також входить навчити нас як студентів:

  1. Усвідомлювати вплив культури на побудову відносин в суспільстві і моделі лідерства.
  2. Розуміти те, як найкраще передавати Благу звістку в культурних формах.
  3. Застосовувати вивчені методології та ресурси в області особистого лідерства та розвиток колегіального керівництва з урахуванням дарів команди.

Протягом тижня викладання були застосовані різні форми та методи навчання: основний матеріал курсу був запропонований Валентином Синім у вигляді лекцій з елементами бесіди, також в якості додаткових методів в класі використовувались дискусії в групах, практичні роботи, демонстрація наочних посібників. Під час курсу студенти (чотири підгрупи по 4-5 осіб) письмово готували відповідь на рішення заданої практичної проблеми (кейс-стаді). Кожне письмове завдання було презентовано перед групою студентів з подальших обговоренням поставленої ситуації.

Основні теми та питання курсу наступні:

  • Контрастні ознаки культури по Крафту. Поняття культури. Особливості культур.
  • Лідерство на перетині культур, біблійні приклади.
  • Діаспора і еміграція.
  • Крос-культурне лідерство в період кризи. Як справлятися з кризою. Зниження ризиків під час поїздок.
  • Структурний (колегіальне) лідерство як один з інструментів адаптації до змін в світі. Колегіальне керівництво в Біблії. Колегіальне керівництво в різних культурних контекстах.
  • Побудова команди на сильних сторонах характеру учасників.

Під час сесії студенти нашої групи мали час для обговорення тем (назва, джерела, тощо), тезисів, цілей та планів своїх майбутніх дипломних робіт-досліджень або дисертацій. З ініціативи деканів-керівників програми МХК з боку КЄС Олександра Зігаленка та з боку ТХІ Тетяни Рязанцевої відбулись декілька зустрічей-консультацій, де студентам було надано інформаційну допомогу від досвідчених викладачів Таврійського Християнського Інституту, за що наша група висловлює щиру подяку! 

Також дякуємо ректору Кременчуцької Євангельської Семінарії Івану Овчаренку за відвідання нашої сесії та підбадьорення студентів під час навчання.

 

 

 

 

Автор статті – Сергій Тесленко, староста групи МХК-2

Вам также может понравиться…

Делая первые шаги

Делая первые шаги

Первый шаг - он трудный самый. Видели ли вы хоть раз, как маленький ребёнок делает первые шаги? Эта неуверенная шатающаяся походка, нетвёрдые шаги, маленькая дистанция и волнение с каждым пройденным...

Выпуск 2020

Выпуск 2020

В субботу, 19 сентября 2020 года, стены Кременчугской Евангельской семинарии ликовали, празднуя Выпуск 2020. Радостные студенты одели выпускные мантии и шапочки, чтобы получить свои дипломы и...

COVID-19. КАК НЕ ДАТЬ УМЕРЕТЬ СЛУЖЕНИЮ

COVID-19. КАК НЕ ДАТЬ УМЕРЕТЬ СЛУЖЕНИЮ

COVID-19 оказал огромное влияние на церкви и христианские организации по всему миру. В новых кризисных условиях мы вынуждены переосмысливать многие из наших служений. Один подход к этому вопросу...

Связаться с нами

Language »