КОМАНДНА РОБОТА – ТЕ ЩО РОБИТЬ ЛІДЕР

Із закінченням 8-ої модульної сесії програми Магістр Християнського Керівництва підійшов до завершення 2-й рік навчання магістрантів на спільному проекті КЄС та ТХІ.

Згідно з загальноприйнятою філософією програми МХК, по закінченні першого академічного року навчання магістранти мають чітко розуміти портрет християнського лідера та відповісти на запитання «Лідер – хто він?». То тепер, на фініші другого академічного року навчання, рівень знань та практичних навичок підвищився до розуміння відповіді на запитання: «Що робить лідер?».

І навіть ситуація з пандемією COVID-19 та відповідними карантинними обмеженнями в Україні не стали на заваді тому, щоб магістранти зібрались на онлайн навчання в останній тиждень весни.

Наша група МХК-2 (другий набір) не перші, хто проходять навчання за цим незвичним форматом: перед цією сесією вже пройшли навчання онлайн декілька груп бакалаврів та дипломників. Але нам вперше довелось зустрітись з деякими нововведеннями в житті та служінні семінарії, насамперед, в процесах викладання, а саме…

Попередня реєстрація на сесію: на час карантину та навчання online необхідно кожному студенту будь якої програми навчання, як мінімум за 5 днів до початку сесії, заповнити форму реєстрації.

Друга царина, в якій ми опановували сучасні інформаційні та інтернет технології, це щоденні відвідання гугл-класу (що фіксувалось кожної пари) та праця в ньому, а також підключення до програми meet, яка дозволяла всім бачити та чути викладача, де ми також кожної пари відмічались про присутність в аудиторії.

Василь Фурта

Отже, курс «Командна робота» викладав Василь Фурта – пастор, заступник голови ВСЦ ЄХБ, голова Опікунської Ради КЄС, випускник першого набору цієї програми.

Матеріал курсу дає основні знання та навички для командної праці та служіння: поняття команди, відмінність від групи, біблійне підґрунтя командної роботи, принципи підбору команди, огляд та практичне застосування системи ”DISC” (DISC assessment), постановка цілей і вміння залучити команду, командне формування бачення, позитивні і негативні сторони, тощо.

Окрім цього, були розглянуті наступні теми та питання: Для чого нам необхідно в церкві командне керівництво? Що таке командне керівництво? В чому полягає різниця між лідерством команди і лідерством групи? Які основні етапи розвитку команди? Як створити з групи команду?

Багато питань та спільного обговорення торкались наступні розділи курсу:

 • Організаційна структура церкви
 • Аналіз служіння церковної команди
 • Стратегічне планування та його втілення в життя
 • Адміністративні питання в церковній команді
 • Створення робочої атмосфери

Під час прослуховування лекцій студенти мали також практичні завдання, які мали бути виконані як «в аудиторії», так і «додому». Була організована праця в підгрупах по 6-7 осіб для спільної праці над виконанням розгляду певних питань.

 • Завдання 1: «Як створювати взаємовідносини та проходити кризисні ситуації»
 • Завдання 2: Заповнення чек-листа «Маленькі кроки до великих Божих цілей»
 • Завдання 3: «Аналіз дисфункції команди». Потрібно було в підгрупах по працювати та дати письмово відповіді на наступні запитання:
  • Як з’являється дисфункція і як її помітити/виявити?
  • Що є її протилежністю?
  • Яка є роль лідера: що йому робити?
  • Як ця дисфункція пов’язана з іншими проблемами? До яких проблем вона дотична?
  • Які інструменти/механізми вийти з цієї проблеми (подолати цю проблему)?

Від імені всієї нашої групи висловлюю щиро подяку автору та викладачу цього курсу Василю Фурті: викладання було дуже доступним та глибоким. Одночасно, дякуємо за спілкування через зворотній зв’язок з нами. Подяка декану-керівнику програми МХК Олександру Зигаленку за щоденні слова підбадьорення та молитви разом з нами. Подяка секретарю учбової частини Наталлі Нефьодовій: завдяки її турботі жодний з нас не запізнився, а тим більше, не «прогуляв» пари цього тижня. І звичайно, вся група висловлює окрему подяку студенстському декану та керівнику відділу розвитку та досліджень КЄС Роману Бернадському за його терпеливість в наданні консультацій та технічних порадах при «неможливості увійти до гугл-класу» з боку слухачів.

Мабуть, єдине, що нам дуже бракувало під час цієї сесії – живого спілкування. Але ми дякуємо Господу і за такий формат навчання, та молимось про наступні зустрічі offline!

Відгук студента нашої групи:

Роман Коваленко: «Дуже чудова сесія. Не очікував, що будемо так близькі в онлайні. Благословенний викладач! Матеріал викладено в простоті і доступно. Василь Миколайович ішов на спілкування з студентами. Був доступний сам і давав можливість висловлювати свої думки.»

 

Дякуємо за написання статті – Сергія Тесленко, старосту групи МХК-2

ПОСЕТИ НАС ПО СЕТИ

Telegram | Facebook | Instagram

 

Вам также может понравиться…

Новая строка

Новая строка

Кременчугская Евангельская Семинария начала новую строку своей жизни, а именно - Новый Учебный Год 2020-2021. Весна и лето этого года войдут в историю нашей семинарии, как период новых условий,...

Вітаємо зі святом Жнив!

Вітаємо зі святом Жнив!

Кременчуцька Євангельська Семінарія вітає усі церкви України зі Святом Жнив!   І промовив до них: Хоч жниво велике, та робітників мало; тож благайте Господаря жнива, щоб робітників вислав на...

Изменения в проведении сессий

Изменения в проведении сессий

Кременчугская Евангельская Семинария официально начала новый учебный год! Сообщаем вам о том, что со следующего учебного года 2020-2021, в КЕС будут введены определенные изменения в проведении...

Связаться с нами

Language »