Голоси крізь волання сирен

З 14 по 18 листопада у місті Ізмір, Турецька Республіка, відбуваються загальні збори Міжнародної ради з євангельської теологічної освіти (ICETE, http://icete.info), які зібрали близько 500 учасників з 80 країн світу: керівників та представників євангельських навчальних закладів та християнських організацій, що працюють у сфері розвитку богословської освіти. Цьогорічна тема міжнародної конференції: «Формальна та неформальна теологічна освіта: за рамками діалогу». Українську богословсько-освітню спільноту від України представляли: Олександр Гейченко (Одеська богословська семінарія), Ольга Дятлик (Overseas Council-United World Mission, Ukraine), Роман Соловій (Східноєвропейський інститут теології, видавницький відділ Langham). Під час конференції Рада ICETE оприлюднила заяву, у якій висловлює співчуття з приводу розпуску та закриття Є-AAA і солідарність з українськими сестрами та братами в богословській освіті. У заяві також засуджується російська агресія, і зазначається, що Україна зазнає нападу та несправедливої і жорстокої війни з боку Російської Федерації. Рада ICETE дала можливість представникам України зачитати Звернення до міжнародної богословсько-освітянської спільноти від імені 22 українських євангельських семінарій.

Звернення представників українських євангельських богословських закладів освіти до світової євангельської спільноти щодо війни Російської Федерації проти України.

Минуло дев’ять місяців з 24 лютого 2022 року, з того дня, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Разом з тим вже девʼять років Росія веде війну проти України, почавши анексією Криму, частин Донецької і Луганської областей в 2014 році. Ми, представники українських євангельських богословських закладів освіти, стали очевидцями численних військових злочинів, серед яких акти насилля, немислима жорстокість, руйнування міст, пригноблення і вбивство мирних людей, зґвалтування і мародерства.

Цей акт агресії спричинив величезну гуманітарну кризу. Понад 11 мільйонів українців перетнули кордон і 7.7 мільйонів стали біженцями; більшість з них жінки і діти. Понад 8 мільйонів людей, залишивши свої будинки, стали внутрішньо переміщеними особами. Більше ніж 17 мільйонів людей, з них 3 мільйони – діти, знаходяться в складній гуманітарній ситуації: з обмеженим доступом до їжі, води, медичної допомоги і інших необхідних для життя засобів. Росія завдала катастрофічної шкоди цивільній інфраструктурі: зруйновані будинки культури, госпіталі, лінії енергопостачання і електростанції. 2714 закладів освіти зазнали ворожих обстрілів, 332 – зруйновано вщент. 270 релігійних споруд, зокрема і будівлі євангельських громад, пошкоджені внаслідок російських атак. Серед тяжких злочинів з боку Росії: викрадення та катування людей, торгівля дітьми, поранення та вбивства мирних людей, з них приблизно 1000 – це діти. Близько двадцяти відсотків території України окуповано; ці території намагаються анексувати. Такі звірства агресор продовжує чинити щодня.

Росія розпочала найбільшу війну і створила найбільшу міграційну кризу в Європі з часів Другої світової війни. Ця війна спричинила і посилює економічну нестабільність, а також продовжує тероризувати весь світ. Блокада чорноморських портів в Україні призупинила постачання зерна, створюючи продовольчу кризу і ставлячи мільйони людей у найбідніших країнах світу на межу голоду. Збій в роботі Запорізької атомної електростанції, що зараз контролюється російськими військами, може призвести до викиду радіації, що вразить значну частину Європи. Напад Росії, вмотивований суто прагматичними цілями, веде до глибокого розколу не лише між Росією та Україною, а й між Сходом і Заходом. Така умисна агресія проти суверенної країни посилює авторитарні режими, які кидають виклик архітектурі глобальної безпеки. Напад Росії на Україну – це незаконна, несправедлива та неспровокована війна, яка засуджується світовою спільнотою.

Як представники українського народу та української євангельської спільноти, ми закликаємо вас стати поруч із жертвами російської агресії, наслідуючи приклад Христа, ототожнюючись з ними і відмовляючись мовчки стояти осторонь, наче нічого не відбувається. Розділіть з нами скорботу тих, хто втратив своїх рідних в Ірпені, Бучі, Гостомелі, Маріуполі, Харкові, Ізюмі, Чернігові, Сумах, Краматорську та інших містах України. Не відвертайтеся від жертв насильства, а разом з ними вимагайте, щоб у земних судах відбулося правосуддя вже зараз, до вироку, винесеного Праведним Суддею. Моліться за мільйони внутрішньо переміщених осіб і біженців, за розʼєднані сім’ї, за сім’ї загиблих воїнів, за людей, які втратили свої домівки і тепер не можуть уявити, що буде далі. Станьте поруч із нами!

Ми глибоко засмучені тим, що багато лідерів російських євангельських церков, пасторів і членів церковних громад зберігають мовчання. В кращому випадку вони обережно говорять про молитовну підтримку та допомогу біженцям. Ми вдячні, коли вони піклуються про інших. Але вони не засуджують ідеологію «русского мира», не дають біблійно-моральну оцінку причинам війни та військовим злочинам російської армії. Оскільки ми є свідками звірств, що вчиняються в Україні, ми не можемо залишатися в спілкуванні з тими церковними «лідерами», закладами освіти чи союзами церков, які об’єднуються з винуватцями агресії, відкрито підтримуючи або пасивно підкоряючись їм. Свідомо чи ні, але вони визнали кесаря своїм «володарем» і зреклися ранньохристиянського визнання «Ісус є Господь». Милосердну єдність із розп’ятим Тілом Христовим в Україні вони проміняли на особисту безпеку та близькість до політичної еліти імперії. Тому ми просимо всесвітню євангельську спільноту засудити мовчання, відстороненість і відкриту підтримку війни з Україною, яку демонструють російські християни. Підтримайте наш заклик до лідерів покаятися у своїй явній чи прихованій підтримці людиноненависницької імперської політики Росії, ідеології «русского мира» та агресивної війни проти України.

Попри ситуацію, українські богословські заклади продовжують свою місію в умовах постійних ударів ворожої авіації по енергетичній та іншій цивільній інфраструктурі. Ми просимо вас використати всі засоби для підтримки українських закладів освіти своїми молитвами, освітніми ресурсами та фінансами, щоб допомогти їм пережити ці темні часи. Ми закликаємо міжнародну євангельську спільноту до активної боротьби з актами геноциду Російської Федерації і до об’єктивної оцінки загарбницької війни та військових злочинів армії Російської Федерації, зважаючи не лише на рупори російської пропаганди та їх ретрансляторів у релігійному середовищі, а й на свідчення Тіла Христового в Україні, тих, хто відчуває на собі справжні цілі і засоби цієї війни. Висловлюємо глибоку і щиру вдячність тим церквам, місіям і гуманітарним організаціям, які роблять усе можливе, щоб полегшити страждання українців, тих, хто став біженцем у сусідніх країнах, і тих, хто все ще перебуває в Україні, несучи тягар війни. «І коли хто напоїть вас кухлем води в Імʼя Моє ради того, що ви Христові, поправді кажу вам: той не згубить своєї нагороди!» (Марка 9:41).

Ми закликаємо до солідарності з мільйонами українських біженців і сотнями тисяч тих, хто перебуває у серйозній небезпеці під російською окупацією чи на передовій. Просимо разом із нами молитися до Царя Миру за відновлення територіальної цілісності України, встановлення справедливого і міцного миру та гарантії захисту нашої країни від нових актів агресії з боку Росії.

Бог помсти — Господь,
Бог помсти зʼявився, —
піднесися, о Судде землі,
бундючним заплату віддай!
Аж доки безбожні, о Господи,
аж доки безбожні втішатися будуть?
Псалом 93:1-3

Ініціативна група

Ольга Дятлик, Тарас Дятлик, Олександр Гейченко, Іван Русин, Роман Соловій, Валентин Синій, Ксенія Трофимчук

Звернення від імені українських богословських закладів освіти

Чернівецька біблійна семінарія
Закарпатський християнський інститут
Східноєвропейський інститут теології
Євангельський теологічний університет
Hodos Institute, Український центр лідерства
Кременчуцька євангельська семінарія
Київський біблійний інститут
Київська богословська семінарія
Львівська богословська семінарія
Одеська богословська семінарія
Рівненська біблійна семінарія і академія
Рівненський регіональний біблійний коледж
Семінарія практичного богословʼя
Таврійський християнський інститут
Тернопільська біблійна семінарія
Українська баптиська теологічна семінарія
Українська євангельська семінарія
Українська євангельська теологічна семінарія
Українська теологічна семінарія
Університет теології Зое
Університет Бачення (Україна)
Запорізька біблійна семінарія
Полтавська богословська семінарія
Біблійний інститут Слово Життя

Список доповнюється…

 

Breaking Through the Sound of Air Raid Sirens

From November 14 to 18, the Consultation of the International Council for Evangelical Theological Education (ICETE, http://icete.info) was held in the city of Izmir, the Republic of Turkey, which brought together about 500 participants from 80 countries of the world: leaders and representatives of evangelical educational institutions and Christian organizations working in the field of development of theological education. This year’s international conference theme is: “Formal and non-formal theological education: beyond dialogue.” The Ukrainian theological and educational community was represented by: Oleksandr Geychenko (Odesa Theological Seminary), Helga Dyatlyk (Overseas Council-United World Mission, Ukraine), Roman Soloviy (East European Institute of Theology, Langham Publishing). During the conference, the ICETE Board issued a statement expressing condolences over the dissolution and closure of E-AAA, and solidarity with Ukrainian sisters and brothers in theological education. The statement also condemns Russian aggression and states that Ukraine is under attack and in an unjust and cruel war by the Russian Federation. In addition, the ICETE Council provided the representatives of Ukraine to read the Appeal to the international theological and educational community on behalf of 22 Ukrainian evangelical seminaries.

Appeal of the Representatives of Ukrainian Evangelical Theological Educational Institutions to the World Evangelical Community Regarding the War of the Russian Federation against Ukraine

It is the ninth month since February 24, 2022, when Russia launched the full-scale invasion of Ukraine and the ninth year of Russian war against Ukraine since the annexation of Crimea and parts of Donetsk and Luhansk regions in early 2014. We, the representatives of Ukrainian evangelical theological educational institutions, have witnessed massive war crimes, including numerous acts of violence, irrational cruelty, inhuman treatment of civilians, destruction of cities, executions of peaceful civilians, rapes, pillaging, and plundering.

This act of aggression caused a massive humanitarian crisis. More than 11 million Ukrainians crossed the border, and 7.7 million became refugees; the majority of those were women and children. More than 8 million people left their homes and are internally displaced now. More than 17 million, including 3 million children, are in urgent humanitarian need without access to food, water, health care, and other essentials. There has been catastrophic damage to civilian infrastructure, including hospitals, energy supply lines, and power plants. 2,714 educational institutions have suffered bombing and shelling, and 332 have been destroyed completely. 270 religious buildings were damaged by Russian attacks, including buildings belonging to evangelical communities. Russia’s grave violations include kidnapping and torture, child trafficking, injury, and killing of civilians: about 1,000 girls and boys have been killed or injured in Ukraine. About twenty percent of Ukrainian territory is occupied now, and attempts are made to annex these territories. The atrocities of war are still taking place.

Russia has created the largest war and the greatest displacement crisis in Europe since World War II. The war has caused and will intensify economic instability and continues to terrorize the entire world. The blockade of Ukrainian Black Sea ports stopped the shipping of grain, which caused a food crisis and put millions of people in the world’s poorest countries on the brink of hunger. A malfunction at Zaporizhzhia Nuclear Power Plant, which is currently controlled by Russian forces, could lead to the release of radiation, affecting large portions of Europe. Russia’s assault, motivated by coldly pragmatic grounds, results in profound divergence between not only Russia and Ukraine but East and West. As a deliberate crime against a sovereign country, it causes the rise of authoritarian regimes challenging the global security architecture. Russia’s attack on Ukraine is an unlawful, unjust, and unprovoked war condemned by the world community.

As the representatives of the people of Ukraine and the Ukrainian evangelical community, we invite you to stand with the victims of Russian aggression, imitating the example of Christ by identifying with them and refusing to stand silently aside as if nothing is happening. Join us in grieving together with those who lost their family members in Irpin, Bucha, Hostomel, Mariupol, Kharkiv, Izium, Chernihiv, Sumy, Kramators’k, and other cities and numerous towns of Ukraine. Do not turn away from the victims of violence but rather, together with them, demand justice to be served in earthly courts even now, prior to the Judgment sentenced by the Righteous Judge. Pray for the millions of internally displaced people and refugees, for families that are torn apart, for families of fallen soldiers, for people that lost their homes and now cannot imagine what their future will hold. Stand with us!

We are deeply grieved by the fact that many leaders of Russian evangelical church unions, pastors, and community members remain silent. At best, they speak cautiously of prayerful support and help to refugees. We are grateful when they care for others. But they refuse to denounce the “Russian World” ideology and give a biblical and moral assessment of the causes of war and the Russian army’s war crimes. As we witness the atrocities committed in Ukraine, we cannot remain in communion with those church “leaders,” educational institutions, or unions of churches that associate with the perpetrators of aggression by openly supporting or passively complying with it. Consciously or not, they have recognized Caesar as their “lord” and renounced the early Christian confession that “Jesus is the Lord.” They have traded the compassionate unity with the crucified Body of Christ in Ukraine for personal security and proximity to the political elite of the empire. Therefore, we ask the worldwide Evangelical community to condemn the silence, detachment, and open support of the war with Ukraine exhibited by the Russian Christians. Stand with us in a call for leaders to repent of their explicit or disguised support of Russia’s misanthropic imperial policy, the ideology of the “Russian world” and aggressive war against Ukraine.

Even still, Ukrainian theological institutions continue their mission amidst air raids and strikes at the energy supply substations, power plants, and other civil infrastructure. We plead with you to use all the means to support Ukrainian educational institutions with your prayers, educational resources, and finances to help them get through these dark times. We call on the international Evangelical community to be proactive in dealing with the genocidal acts of the Russian Federation. We urge you to give an objective assessment of the invasive war and the Russian Federation army’s war crimes, considering not only the mouthpieces of Russian propaganda and their repeaters in a religious environment but also the testimonies of the Body of Christ in Ukraine who experience the true goals and means of this war. We express our deep and sincere gratitude to those churches, missions, and humanitarian organizations that are doing their utmost to alleviate the suffering of Ukrainians, those who have become refugees in neighboring countries, and those who are still in Ukraine, bearing the burden of the war. “Whoever gives you a cup of water to drink because you bear the name of Christ will by no means lose the reward.” (Mark 9:41 NRSV)

We call for solidarity with the millions of Ukrainian refugees and those hundreds of thousands in grave danger under the Russian occupation or on the front lines of war. We ask you to join us in prayers to the King of Peace for the restoration of Ukraine’s territorial integrity, establishment of just and lasting peace, and guarantees for our country’s protection from new acts of aggression by Russia.

O Lord, you God of vengeance,
you God of vengeance, shine forth!
Rise up, O judge of the earth;
give to the proud what they deserve!
O Lord, how long shall the wicked,
how long shall the wicked exult?
Psalm 94:1-3 NRSV

Initiative group

Helga Dyatlik, Taras Dyatlik, Oleksand Geychenko, Ivan Rusyn, Roman Soloviy, Valentyn Synii, Ksenia Trofymchuk

The Appeal is on behalf of the following theological educational institutions of Ukraine

Chernivtsi Biblical Seminary
Christian institute in Transcarpathia
Eastern European Institute of Theology
Evangel Theological University
Hodos Institute, Ukrainian Leadership Center
Kremenchuk Evangelical Seminary
Kyiv Bible Institute
Kyiv Theological Seminary
Lviv Theological Seminary
Odesa Theological Seminary
Rivne Bible Seminary and Academy
Rivne Regional Bible College
Seminary of Practical Theology
Tavriski Christian Institute
Ternopil Bible Seminary
Ukrainian Baptist Theological Seminary
Ukrainian Evangelical Seminary
Ukrainian Evangelical Theological Seminary
Ukrainian Theological Seminary
University of Theology Zoe
Vision University (Ukraine)
Zaporizhzhya Bible Seminary
Poltava Theological Seminary
Word of Life Bible Institute

The list is not complete…

Вам також може сподобатись…

Перша сесія ШУБ

Перша сесія ШУБ

Минулого тижня пройшла перша сесія нової групи Школи Учнів Благовісників. На програмі навчається 10 студенів із Кременчука, Полтави, Запоріжжя і Харківської області. Знайомство із навчанням почалось...

Навчання і покликання

Навчання і покликання

11-15 вересня пройшла перша сесія студентів програми "Лідер підлітково-молодіжного служіння" у Кременчуцькій Євангельській семінарії. 12 молодих людей, які подали документи на навчання, здали...

Коли в сім’ї царює Бог

Коли в сім’ї царює Бог

26 серпня, в рамках програми підготовки лідерів сімейного служіння відбулася сімейна конференція "Коли в сім'ї царює Бог". Захід був збагачений духовними підбадьореннями, новими поглядами та...

Зв'язатися з нами

Language »